Možností, jak si udělat hezčí den a vytlačit špatnou náladu, je skutečně hodně. Ale co to takhle spojit ještě s tím, že vlastně na tuto nepříjemnou situaci nebudete nikdy sami, ale budete mít vždy po ruce kamaráda? Nebojte, neztratíte ho jen proto, že dnešní den není zrovna tím nejlepším v životě. Jedná se totiž o malého chlupáče, který bude s vámi žít v domácnosti. Malá chlupatá kulička, která vám bude oporou a přítelem zároveň. Morče je dokonce i vděčným zvířecím kamarádem pro děti, kdy se naučí o někoho starat. Otázkou je, jak vybrat morče? Přece jenom existuje několik různých plemen a možná i každé má svoje specifické nároky.

Sežeňte vše potřebné

  • Určitě se vyplatí si vybrat chlupáčka přímo u chovatele, protože ten vám dá i nejcennější rady.
  • Samozřejmě budete muset podniknout nákupní den, a to znamená sehnat vše potřebné pro jeho bydlení u vás doma. Klícku, nádoby na krmivo, podestýlku, krmivo atd.
  • Také se určitě hodí vědět, kde najdete veterinární stanici nebo lékaře, protože i tento zvířecí kamarád může mít zdravotní problémy.
  • A rozhodně si můžete vše potřebné zjistit i v dostupné literatuře nebo i blogu, který pojednává o chovu morčat a jejich potřebách.